DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST %
BITCOIN 2080827-1,30%
Çankırı
12°

PARÇALI BULUTLU

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adaylarını tanıttı
477 okunma

Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adaylarını tanıttı

ABONE OL
26 Şubat 2024 17:31
Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adaylarını tanıttı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısı düzenledi.
Yeniden Refah Partisi Çankırı İl Başkanlığı binasından düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Müjdeci, “Ahlaklı Belediyecilik, Şehrine Sahip Çık Nesline Sahip Çık” mottosuyla Türkiye geneli kampanya yürüttüklerini dile getirdi.
Yeniden Refah Partisi olarak Çankırı’nın tüm ilçe ve beldelerinde kendi adaylarıyla seçim sürecini yürüttüklerini belirten Müjdeci, hedeflerinin en az 3 ilçeyi kazanmak olduğunu ifade etti. Müjdeci, “Yeniden Refah Partisi Türkiye’de birine seçim kaybettirmek veya birine seçim kazandırmak için değil, kendi başına gelip, kendi partisiyle, kendi logosu ile ve milli görüşün temsilcisi olan adaylarıyla kazanmak için çabalarını sürdürmektedir. 81 ilin tamamında 922 ilçenin tamamında ve 50 tane beldenin de tamamında Yeniden Refah Partisi kendi adaylarıyla Yüksek Seçim kuruluna sunmuş olduğu listeyle kabul görüldü.” dedi.
Çankırı özelinde Yeniden Refah Partisinin onaylanmış üye sayısının son bir ayda yüzde 40 artış gösterdiğini vurgulayan Müjdeci, Çankırı’da Yeniden Refah Partisi’nin müşahit olmayan tek sandığı dahi olmadığını dile getirdi.
Vatandaşlara AK Parti ve MHP dışında üçüncü bir yol sunduklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Müjdeci, “Milletvekili seçimlerinde garanti olarak gözüken kişilerde nasıl ki anahtar parti olarak seçimin belirleyici konumunda olduysa bugün de Yeniden Refah Partisi Çankırı’da belediyeciliği işin ehline teslim edecek. Bizim sloganımız “Çankırı yerelinde işin ehli mimar Selman Müjdeci” bu noktada da inşallah memleketimizin ferasetine, milletimizin basiretine güveniyoruz. Yeniden Refah Partisi’ne destek verecekleri noktasında zerre kadar şüphemiz yok. Milletimiz ranttan, rüşvetten, yolsuzluktan, adaletsizlikten liyakatsizlikten yoruldu.” şeklinde konuştu.
Belediye meclis üyeleri arasında ev hanımı, emekli, ayakkabı boyacısı, esnaf gibi Anadolu’dan insanların yer aldığını vurgulayan Müjdeci bu noktada da Yeniden Refah Partisinin farkını ortaya koyduğunu ifade etti
Orta ilçesi Kalfat Beldesinde Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan Adayı 19 yaşında Selman Demirci’nin Çankırı’nın ve Türkiye’nin en genç ikinci Belediye Başkanı adayı olduğunu dile getiren Müjdeci, Yeniden Refah Partisi’nin gençlere verdiği değeri bir kez daha gözler önüne serdiğini vurguladı.
Hedeflerinin 31 Mart seçimlerine kadar 500 bin üyeyi geçerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi iddiasını sürdürmek olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Müjdeci, “Bizler burada şahıslar üzerine siyaset yapmayacağız. İsmail Hakkı Esen özelinde de Hüseyin Filiz’in özelinde de diğer isimler üzerine siyaset sergilemeyeceğiz. Önceden olduğu gibi milletvekili seçiminde de olduğu gibi biz daha iyisini yaparız. Projelerimizi ifade edeceğiz. Yeniden Refah Partisi Türkiye de büyük bir sürprize imza atacak. Şanlıurfa’da Kasım Gülpınar ile Yozgat’ta Dr. Kazım Arslan’la Bursa’da Sedat Yalçın’la, Çankırı’da da Selman Müjdeci ile zaferle çıkacağız.” dedi.
En yüksek oy oranıyla Çankırı’da ve Türkiye genelinde bir sıçrama yapmak niyetinde olduklarını ifade eden Müjdeci, özellikle iktidar partisinden, küsenler, kırılanlar haksızlığı görenler, liyakatsizliği görenlerin Yeniden Refah Partisi’ni yeni bir kapı olarak gördüklerini dile getirdi.
Çankırı’da belediyecilik anlamında işin ehli olarak A’dan Z’ye tüm teşkilatın hazır olduğunu belirten Müjdeci, “Biz Çankırı halkımızdan önce dualarını eğer takdir ederlerse de projelerimizi beğenirlerse de Yeniden Refah Parti’mize oylarını bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.
Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Genel Başkan Yardımcısı Fatih Müjdeci, 31 Mart’ta sonra Çankırı’da yıllarca siyasetle mücadele etmiş isimlerin Yeniden Refah Partisi çatısı altında görüleceğini ifade etti.
Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Selman Müjdeci, 31 Mart yerel seçimlerinde ahlaklı belediyeciliği Çankırı’ya kazandırmak için aday olarak yola çıktığını dile getirdi.
Tek sevdalarının Çankırı olduğunu belirten Başkan Adayı Müjdeci, “Biz projelerimizi hazırlarken de 3 tane ana kritere dikkat ettik. Birincisi Çankırı’nın acil olarak ihtiyacı olan şey ne? Bundan bir sene önce çok büyük bir depremle Türkiye sarsıldı. Çankırı’da deprem bölgesi içinde fay hattına yakın olan ve eski konut stokunun çok olduğu bir şehir. Biz de ana projemizi depreme dayanıklı, dirençli konutlar üzerinden inşa edeceğiz. Benim tek bir vaadim var “Depreme dayanıklı, dirençli kentler” ve bu kenti Çankırı’da biz oluşturacağız.” şeklinde konuştu.
Belediyenin para basmak ve adam asmak dışında her işi yapabileceğine inandığını vurgulayan Başkan Adayı Müjdeci, “Belediyeciliği işin ehline vermezseniz birkaç projeyle gözümüzü boyar deprem olduktan sonra hepimiz birbirimize bakarız. Deprem bizim hayatımızın bir gerçeği. Çankırı’da değişim yapacaksak gerçekçi bir proje ile Çankırı halkının konut problemini çözmemiz lazım. Bunu Çankırı’da depreme dirençli konutlarla yapacağız. Bunun da tek bir merciisi var orası da belediye başkanlığı. Biz de diyoruz ki inanmış kadrolarımızla liyakatli kadrolarımızla biz hazırız.” dedi.
Bütün proje ve programlarının deprem üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Selman Müjdeci, seçilmediği takdirde tüm projelerini seçilmiş belediye başkanına teslim edeceğini dile getirdi.
Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında proje ve vaatlerine değinen Başkan Adayı Müjdeci, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilgili de bizim yaşlılara ya da emeklilere değil tüm vatandaşlarımızın her ay 10 metre küp su kullanımını ücretsiz yapacağız. 10 metre küpten sonraki kısmı ücretlendirme getireceğiz. Çünkü Çankırı’da su ücretini ödeyemeyecek kadar gelir seviyesinde düşük olan vatandaşlarımız var. Bunun dışında da ikinci iddialı noktamız yaşlılarımız içinde bir destek hattı oluşturacağız. Aile destek hattını kuracağız. Çankırı’mız için, gençlerimiz için de 2 dönem olan tatil dönemlerinde başarılı olan öğrencilerin yurtiçi ve yurtdışındaki tatil masraflarının belli bir kısmını belediye olarak biz karşılayacağız. Böylelikle gücü olmayan aile yapısında parası olmayan kardeşlerimizin tatil masrafında belediye olarak üstleneceğiz. Kadınlarımızın istihdamını arttıracak şekilde kadın kooperatiflerimizi destekleyeceğiz. Belediye olarak bunlara hem maddi hem de personel konusunda da gerekli ihtiyaç ve isteklerini karşılayacağız.” sözlerine yer verdi.
Toplantı kapsamında Yeniden Refah Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayları şu şekilde sıralandı; “Çankırı Merkez Selman Müjdeci, Korgun Murat Doğru, Kızılırmak Köksal Gürel, Eldivan Celil Durmaz. Yapraklı Kadir Salihçi, Orta Sami Karataş, Kurşunlu Murat Çimen, Ilgaz Mustafa Karagöz, Atkaracalar Tarık Çağlar, Bayramören Ahmet Karakaya, Şabanözü Emre Furkan Haliloğlu, Çerkeş Mustafa Yurt, Saçak Beldesi Emre Metin, Yaylakent Beldesi Ayhan Çavuş, Kalfat Beldesi Selman Demirci,
Belediye Meclis Üyesi adayları listesinde ise şu isimler yer aldı; Ömer Karaman Ahmet Uludoğan, Rıdvan Ceylan, İbrahim Yılmaz, Sinem Salepçi, Adem Yılmaz, Mehmet Yılmaz, Fatih Topçu, Hasan Hüseyin Karsavuran, Murat Aktepe, Cesur Demir, Ekrem Maraz, Murat Tiraki, Ahmet Burak Gümüş, Ferhat Karagözoğlu, Osman Duran, Şuayip Kuzu
Kontenjan üyeleri; Tahir Çubuk, Bayram Ulamış. Arzu Karakaya
Muhabir: Ünzüle Yeşil

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.