DOLAR 31,5236 0.5%
EURO 34,2827 0.69%
ALTIN 2.126,831,25
BIST %
BITCOIN 20888446,89%
Çankırı

KAPALI

19:05

AKŞAM'A KALAN SÜRE

82 okunma

“Şimdi, Haydi, Hep Birlikte İş Başına”

ABONE OL
12 Mart 2021 18:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapıldı.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler Ve Protokol Büro Amirliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün amacı ticareti ve kullanımı toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla, kaliteye ve güvenilirliğe odaklı, yenilikçi, akılcı, sistematik ve çağdaş çalışma anlayışı içerisinde kaynaklarımızı en etkin şekilde kullanarak, yasaların tanıdığı yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadele etmektir.

Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülmekte olan ve 2019 yılında ‘Hayatının herhangi bir döneminde madde kullandığını’ beyan eden 15.328 kişiyle yapılan anket çalışmasında, örneklemin %89.6’sının annesinin ‘Ev Hanımı’ olduğu görülmüştür. Kendi evinde uyuşturucu kullanan kişilerin %85’i aileleriyle birlikte yaşamaktadır.

Böyle bir bulgu, madde kullanımı ile mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verilmesini ve özel bir önem atfedilmesini gerektirir. Bu yönde, Bakanlığımızca  “En İyi Narkotik Polisi Anne” kampanyası başlatılmıştır. Kampanyanın hedef kitlesi, anneler ve anne adayı yetişkinlerdir.

İçişleri Bakanlığımız tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanarak uyuşturucu suçları ile mücadele de, çocuklarımız ve gençlerimizin madde bağımlılığından korunması amacıyla annelere yönelik farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla, “Şimdi, Haydi, Hep Birlikte İş Başına” sloganıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak 09 Mart 2021 Salı günü saat 10:00′ da İl Müftülüğü personellerine ZOOM programı üzerinden 17’si bayan toplam 27 kişiye ve aynı gün 13:30’ da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli anne ve anne adaylarından 96 bayan personele İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 100. Yıl Kültür Merkezi konferans salonunda “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.