DOLAR 32,2810 0.17%
EURO 34,9489 0.24%
ALTIN 2.420,39-0,03
BIST 10.479,16-1,86%
BITCOIN 2193749-0.9786%
Çankırı
16°

HAFİF YAĞMUR

12:48

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

189 okunma

“Atılacak her adımın arkasındayız”

ABONE OL
3 Mart 2020 09:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye’nin 81 ilinde STK’lar tarafından ortak bir açıklama yapıldı. Dün saat 11’de Türkiye’de eş zamanlı olarak basın toplantısı düzenlendi. Çankırı’da da bir araya gelen STK’lar tarafından Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) Toplantı Salonu’nda basın açıklaması yapıldı.

STK’lar tarafından yapılan açıklamada, “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun. Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi.

Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.

Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. “Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz.. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz.

Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası • Çankırı Ticaret Borsası • • Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAKİş) • Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN) • Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) • • Türkiye Barolar Birliği (TBB) • Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) • Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İş) • • Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) • Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu • Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) • Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB). Türk Eczacılar Birliği” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.