pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,3861 0.25%
EURO 29,0664 -0.07%
ALTIN 1.627,83-0,87
BIST %
BITCOIN 740138-0,25%
Çankırı
20°

HAFİF YAĞMUR

18:57

AKŞAM'A KALAN SÜRE

176 okunma

ÇATSO’dan organ seçimleri duyurusu

ABONE OL
27 Eylül 2022 17:52
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı organ seçimleriyle ilgili internet sitesinden bir paylaşımda bulundu.

Siteden yapılan açıklamda seçimle ilgili şu bilgilere yer verildi:

“5174 sayılı Kanunun 81-85. maddeleri gereği yapılacak Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Organ Seçimleri kapsamında aşağıdaki hususların ilan edilmesi 84. madde gereği gerekli görülmüştür.

1. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis asıl ve Yedek Üyesi Seçimi 12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10:00-17:00 arasında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı hizmet binası adresinde, Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Genel Kurul Delegeleri ve Disiplin Kurulu Üyeleri Seçimi 19 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10:00-14:00 arasında aynı adreste yapılacaktır.

2. Organ Seçimlerinde oy kullanacak olanların kimliklerini oda veya borsa veya resmi kuruluşça verilen belge ile ispat etmeleri gerekmektedir.

3. Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair ticaret sicil müdürlüğünden doksan gün içerisinde alınmış yetki belgesinin veya sicil tasdiknamesinin oy kullanma sırasında ibrazı gerekir. İbraz edilen sicil tasdiknamesinin bir fotokopisi oy kullanılan sandık kurulu başkanına teslim edilir. Ticaret sicil müdürlükleri seçimlerin yapılacağı 12 Ekim 2022 Çarşamba günü ile 19 Ekim 2022 Çarşamba günü açık tutulacaktır.

4. Tüzel kişilerin ve şubelerin gerçek kişi temsilcisi için aşağıdaki usullere uygun olarak yetki belgesi düzenlenir;

a. Yetki belgesi talepleri dilekçe ile yapılır.

b. Yalnızca bir temsilci için yetki belgesi düzenlenir.

c. Müşterek yetkiye sahip temsilciler bulunması halinde hangi temsilci için yetki belgesi düzenleneceği dilekçede belirtilir ve müşterek yetkililerce imzalanır.

d. Münferit yetkiye sahip birden fazla temsilci bulunması halinde dilekçe müştereken imzalanabileceği gibi münferit yetkiye sahip temsilcilerden biri tarafından da imzalanabilir. Münferit yetkililerden ilk başvurana yetki belgesi verilir.

5. Organ seçimleri için aday olacak gerçek kişiler ile tüzel kişilerin gerçek kişi temsilcilerinin Türkiye odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Birliği Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 6. maddesindeki seçilme yeterliliklerini taşıması gerekmektedir.

6. Organ seçimlerinde oy kullanacak olanlar ile aday olacak üyelerin seçim tarihi itibarıyla en az iki yıldır borsaya kayıtlı olması gerekmektedir.

İlgilere ilanen duyurulur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.