DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST %
BITCOIN 21010720,62%
Çankırı
°

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

151 okunma

Eğitim-Bir-Sen ve ÇAKÜ mutabakat imzaladı

ABONE OL
24 Mayıs 2021 09:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da yetkili sendika konumunda olan Eğitim-Bir-Sen, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde de yeniden yetkili sendika oldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleşen 2021 sendika mutabakatları sonucu, üye sayısı olarak diğer sendikalara büyük fark atan Eğitim-Bir-Sen, Çankırı genelindeki gücünü üniversitede de bir kez daha göstermiş oldu.

Mutabakatın ardından açıklama yapan Memur-Sen Çankırı İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Ahmet Dönmez, sendika olarak yaptıkları çalışmaların meyvelerini mutabakatlarda almaya başladıklarını ve bu meyvelerden en önemlilerinden birinin de üniversite olduğunu ifade etti. Çankırı Karatekin Üniversitesinde yeniden elde edilen yetkili sendika olma başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Dönmez, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi, ”Üniversitede bir kez daha yetkili sendika olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesinde başarıya ve istikrara devam ediyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi ise üyelerimizin hakkını her alanda elimizden geldiği ve gücümüz yettiği ölçüde savunmamızdır. Eğitim-Bir-Sen kurulduğu günden bu yana güvenin, başarının ve haksızlığın karşısında dik duruşun sembolü haline gelmiştir. Sendikamızın bu dik duruşunu bizler de Çankırı’da devam ettiriyor; haklının, mağdurun ve mazlumun yanında var gücümüzle durmaya çalışıyoruz. Kişi ve görüş ayırt etmeksizin sürdürdüğümüz bu mücadelenin neticesinde ise sendikamız her dönem yetkili sendika olma şerefine nail oluyor. İşte bugün üniversitemizde de bir kez daha yetkili sendika olduk. Bu sonuç ile rehavete kapılmadan hak arayışlarımızı sürdürerek daha fazla üye sayısına ulaşmak için önümüzdeki süreçte de arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışacağız. Üniversitemizde yeni bir yapılanmaya gittiğimiz kadın komisyonunun da inşallah sendikamızın üniversitedeki gücüne güç katacağına inanıyorum. ‘Yeni ufuklardan yeni umutlara.. ‘ mottosu ile  Eğitim-Bir-Sen olarak her daim eğitim çalışanlarının umudu olmaya devam edeceğiz. Sendikamızın 1992’de Merhum Mehmet Akif İnan’ın önderliğinde başlattığı ve bugünlere kadar pek çok kazanım elde ederek göstermiş olduğu onurlu duruşu, bizler de Çankırı’da gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Eğitim-Bir-Sen, dün ve bugün olduğu gibi yarın da kısık seslerin gür sesi olmaya devam edecektir.”

Ahmet Dönmez “Çankırı Karatekin Üniversitesinde bizlere bu yetkiyi veren ve tekrar Eğitim-Bir-Sen diyen tüm üyelerimiz ile sendikamızın üniversite teşkilatına da ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı Üniversite Temsilcisi İsa Özdemir ise, yeniden yetkili sendika olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu süreçte bizlere destek veren ve sendikamızı seçerek yetkili sendika olmamızı sağlayan değerli üyelerimiz başta olmak üzere, tüm yönetimimize ve bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Sayın Başkanımız Ahmet Dönmez ile yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Bizlere verilen bu yetkiyi, üyelerimizin kazanımları için en iyi şekilde kullanmak adına tüm gayretimizi göstereceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.