DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST %
BITCOIN 21037970,67%
Çankırı
11°

AZ BULUTLU

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

130 okunma

“Fenerbahçe sayesinde bir araya geldik”

ABONE OL
11 Mart 2021 09:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği, Serdar Paşabeyoğlu başkanlığında Çankırı’da kuruldu.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği, Çankırı’da kuruldu. Dernek yönetimi tarafından yapılan ziyaretlerin ardından basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında konuşan Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Paşabeyoğlu yapılan ziyaretlerden bahsederek, “Bugün Derneğimizin şehrimizdeki variyetini Yönetim Kurulumuz ile Mülki Amirimize arz ettik. Saat 10:00 da Sayın Valimiz Abdullah Ayaz beyefendiyi ziyaret ettik. Ardından saat 11:00 de Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen beyefendiyi ziyaret ettik. Saat 12:00 de Emniyet Müdürümüz Sayın Sadettin Aksoy beyefendiyi ziyaret ettik. Sayın Başkanımız Ali Koç beyefendi ve tüm Yönetim Kurulumuzun selam ve saygılarını ilettik. Kendilerine kutsalımız olan çubuklu formalarımızı takdim ettik. Derneğimiz kuruluş sürecini, amacını ve ileriye dönük projelerimizi anlattık. Şehrimizde gerçekleşebilecek sivil toplum kuruluşları ile koordineli projelerde bizlerinde yer alabileceğini ifade ettik. Beraber uyum içerisinde gerçekleşecek çalışmalar ile yaşadığımız şehri geliştirme adına somut ve olumlu adımlar atıyor olabilmeyi konuştuk. Saat 13:00 itibari ile siz kıymetli Basın Mensupları ile buluşuyoruz. Sizler marifeti ile sadece Fenerbahçe taraftarlarına değil kamuoyuna, başka renklere gönül vermiş hemşerilerimize de amaçlarımızı ve düşüncelerimizi ifade etme olanağı buluyoruz. Birliğimize hoş geldiniz” ifadelerine yer verdi.

“Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük STK’larından birisi”

Fenerbahçe Spor Kulübünün Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu dile getiren Paşabeyoğlu, “Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri ve Ülkemizin en büyük Spor Kulübü olan Fenerbahçe Spor Kulübü’müzün ilimizde karşılığının, yetkili birliğinin olmaması kaygısını 2020 Ocak ayında ortadan kaldırmak için harekete geçtim. Çevremdeki arkadaşlarım ile paylaştım. Konuştuğum, teklif ettiğim hiçbir arkadaşım beni geri çevirmedi. Kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Dernek kurucu üyeleri ve yönetim kurulu hakkında açıklamalarda bulunan Paşabeyoğlu, “Kurucu üye olarak 7 kişi başladık, 21 kişi olduk ve bugün sayımız 35 kişiye ulaştı. Kurucu üyeler gördüğünüz merkezimizin tadil ve tefrişini gerçekleştirmişlerdir. İsimlerini her fırsatta dile getirmekten gurur duyarım. Alfabetik olarak Ahmet Demirci, Ahmet Fadıl Adıgüzel, Arif Hikmet Tosyalıoğlu, Bahri Astarlıoğlu, Berkin Çiçek, Cahit Yaman, Cem Gündoğmuş, Ercüment Usta, Eren Ekerbiçer, Eren Yılmaz, Ethem Canbolat, Hüseyin Faruk Çamahmetoğlu, Ferruh Oktay Akkaya, Harun Körhüseyin, Haydar Göregen, Hikmet Yıldız, İbrahim Değirmenci, İbrahim Karataş, İhsan Gökgöz, İsmail Özcenk, Mehmet Ekşi, Mehmet Eşref Ertuğrul, Mehmet Silahsız, Metin Paker, Murat Yalçın, Muzaffer Kertlez, Nevzat Erdem, Onur Can Havan, Ömer Karaman, Serdar Bahçeci, Serdar Kantar, Serdar Paşabeyoğlu, Şaban Candan, Tuğrul Akdoğan, Volkan Aktaş. Derneğimizi seçimli genel kurula götürecek Yönetim Kurulumuz Serdar Paşabeyoğlu, İsmail Özcenk, Serdar Kantar, Mehmet Silahsız, Ahmet Demirci, İbrahim Karataş, Ömer Karaman” diyerek isimleri sıraladı.

“Fenerbahçe sayesinde bir araya geldik”

Farklı siyasi ve dünya görüşüne sahip Çankırılıların Fenerbahçe sayesinde bir araya geldiğini vurgulayan Paşabeyoğlu, “Bizler farklı siyasi ve dünya görüşüne sahip Çankırılılar olarak FENERBAHÇE sayesinde bir araya geldik. Birbirimizin her türlü farklılıklarına saygıyla sahip çıkıyoruz. Ötekileştirmenin ve ayırıcı ifadelerin birliğimizi zedeleyeceğine inanıyoruz. Farklı renklerin uyum içerisinde bir arada olmasının ortaya çıkaracağı güzelliğe inanıyoruz. Belki çok ortak özelliğimiz yok. Olması da gerekmiyor. Birbirimizi böyle seviyor ve sayıyoruz. İdealimiz, isteğimiz, varmak istediğimiz nokta, Fenerbahçe’ye olan sevgimiz ortak. İşte bu yüzden Fenerbahçe çok büyük. Sadece bir spor kulübü değil. Türkiye’nin belki de en büyük sivil toplum kuruluşu” dedi.

“Fenerbahçe sevgisini tesis etmeye ve geliştirmeye çalışacağız”

Dernek olarak Fenerbahçe sevgisini tesis etmek ve geliştirmek için çalışacaklarını belirten Paşabeyoğlu, “Bizler birliğimizde sadece maç izlemeyeceğiz. Fenerbahçe sevgisini tesis etmeye ve geliştirmeye çalışacağız. Sportif, sanatsal ve kültürel etkinlikler ile yaşadığımız şehre değer katmaya çalışacağız. Kulübümüz ile taraftarımız arasında köprü olacağız. Şerefli Kulüp üyeliği için taraftarımızın kulübümüzle diyaloğunu sağlayacağız. Şehrimizde taraftarımızın birliği, talepleri için çatı olacağız. Yaşadığımız şehir için sivil toplum kuruluşu olarak rol alacağız. Etkin olacağız, fikir üreteceğiz ve farklı düşünceleri dinleyeceğiz. Somut projeler geliştirmeye çalışacağız. Ne yaparsak birlikte yapacağız. Tüm arkadaşlarımız ile beraber yapacağız. Kimseyi ön plana çıkarmadan, kollektif bir ruhla, siyaseti karıştırmadan, ekip olarak başarmaya çalışacağız. Takım olacağız. Kısaca oturmayacağız. Sahaya girip formayı giyip terleteceğiz. İnşallah golle buluşuruz. Tarih galip geldiğimizi yazar. Birliğimiz yolun başında. AlIah bizi mahcup etmesin” ifadelerine değindi.

Dernek merkezi hakkında da bilgiler veren Paşabeyoğlu, “Dernek merkezimizde çok amaçlı salon, kütüphane, muhasebe, sekreterya, başkanlık makamı, kurul ve toplantı odası, WC, mutfak ile üyelerimize hizmet vereceğiz. Şehrimizin merkezinde bulunan Birliğimiz tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak standarttadır. Üye İşleri hafta içi 10:00-13:00 /   saatleri arası mesai yapmaktadır. Üyelik prosedürlerimiz belirlenmiştir. Dernek iletişim numaramız 0 552 853 18 18. Sosyal medya hesaplarımız Twitter/ fenerbahceon8 ve Instagram/fenerbahceon8. E-posta adresimiz olarak dikkate alınabilir. Sivil toplum kuruluşları destekçileri, üyeleri, taraftarları ile güçlüdür. Maddi ve manevi açıdan Birliğimize olan destek bu tüzel kişiliği yaşatır ve korur. Fenerbahçe taraftarı ile büyüktür. Kısa süre içerisinde Çankırılı taraftarlarımızın Derneğimize olan üyelik talebi memnuniyet yaratmıştır. Sevgi eylem gerektirir. Mensubiyet mesuliyet gerektirir” dedi.

Çankırı’daki Fenerbahçe’ye gönül ve emek verenleri de unutmayan Paşabeyoğlu, “Şehrimizde yaşça bizden büyük ve Fenerbahçe’mize gönül ve emek vermiş kıymetli isimler var. Alfabetik olarak ifade etmekten yüksek onur duyarım. Arif Astarlıoğlu, İsmail Bulut, Melih Yaylacı, Nejat Gamzeli, Ömer Karataş, Zeki Tekin. İlk fırsatta kendilerini ziyaret etmek istiyoruz. Onur Kurulu, Disiplin Kurulu, Divan Başkanlığı için onaylarını alacağız. Ayrıca bugün aramızda olmayan büyüğümüz rahmetli Sadullah Erdem’i rahmet, saygı ve sevgi ile anıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Amacım birliğimizin çok uzun süre yaşaması”

Derneğin kurucu başkanı olduğuna vurgu yapan Serdar Paşabeyoğlu, “Derneğimizin Kurucu Başkanlığını gurur ile yapmaktayım. Arkadaşlarım ile beraber olmaktan ve onlarla yürümekten onur duyuyorum. Kuruluş aşamasında özveri ile çalıştım. Kurulduğunu ve bu ortamı gördüm çok şükür. Kuruluşların ne kadar sancılı olduğunu bir kez daha tecrübe ettim. Kuruluştan daha önemlisi ve ana amacım Birliğimizin çok uzun süre yaşaması. Bunun için Birliğimizi arkadaşlarım ve destekleri ile sağlam kaideler ve temeller üzerine oturtmak isterim. Yani disiplinli bir sistemi kurup işletmek. Dolayısı ile Allah nasip eder ise bir dönem bu kutlu vazifeyi yapmak istiyorum. Bugünden söylemeliyim ki seçimli genel kurullarımızda Başkanlık için, bu gururlu vazife için çok aday çıkmalıdır. Tek aday ile seçime gitmek zenginlik olmamalıdır. Sevgi, saygı ve bayram havası içerisinde demokratik seçimler neticesinde genel kurulun iradesinin hep beraber yanında ve ekibinde olmalı ve çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

Paşabeyoğlu açıklamasının sonunda, “Bu vesile ile Kıymetli Basın Mensupları sizlere ve gönlü bizimle olan Fenerbahçeli olan, olmayan herkese sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum” diyerek teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.