DOLAR 31,5310 0.52%
EURO 34,2589 0.62%
ALTIN 2.121,060,97
BIST %
BITCOIN 20478894,70%
Çankırı

HAFİF YAĞMUR

19:05

AKŞAM'A KALAN SÜRE

109 okunma

Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği eğitimi gerçekleştirildi

ABONE OL
23 Ağustos 2019 10:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, tarafından üzenlenen, Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği eğitim dün 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Programa konuşmacı olarak,- İŞKUR Şube Müdürü Mehmet GAYRET, İŞKUR Teşvikleri konusunda sunun yaptı.
– SGK İl Müdür Yardımcısı Seval ANDİÇ, SGK’nın Uygulamadaki Güncel Teşvikleri konusunda sunum yaptı.
– KOSGEP İl Müdürü Mücahit Alper KARCI, Girişimcilik konusunda sunum yaptı.
– Tarım ve Orman İl Müdürülüğü Teknikeri Salim AKDOĞAN, Tarımsal Kooperatiflerin Kurulması ve Çalışması hakkında sunum yaptı.
Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, tartından yapılan açıklamada,
“Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü Cumhurbaşkanlığı birinci 100 günlük icraat programı kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı arasında protokol imzalanmış ve Çankırı’da “Kadın Kooperatifçiliği Çalışma Grubu” oluşturulmuştur.
Bu protokol kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün koordinesinde diğer kamu ve kuruluşları ; Çankırı Ticaret İl Müdürlüğü , Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi , Çankırı Karetakin Üniversitesi ,KOSGEB İl Müdürlüğü, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Çankırı Şube Müdürlüğü, Eldivan Kadın Girişimci Kooperatifçiliği, Çankırı Ticaret Odası (Girişimci Kadınlar Kurulu) ve Çankırı Mikro Kredi Şube Yetkilisi, Çankırılı Kadınlar Kültür Dayanışma Birliği Derneği, TKDK İl Koordinatörlüğünün yer aldığı “ÇANKIRI İLİ 2019 YILLIK İŞ PLANI” oluşturulmuştur.
Yıllık İş Planı kapsamında Ağustos Ayında görevli Sorumlu Kuruluşlardan 22.08.2019 tarihinde saat 14:00 da 100.Yıl Kültür Merkezinde İŞKUR, KOSGEB, SGK , Tarım ve Orman Müd. Eğitim vermesi planlanmıştır.
Eğitim konuları ; Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Mehmet Gayret “İŞKUR teşvikleri” , Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü İl Müdür Yrd. Seval ANDİÇ “SGK’nın uygulamadaki Güncel Teşvikleri” , Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Çankırı Temsilciliği (KOSGEB) Çankırı KOSGEB İl Müdürü Mücahit Alper KARCI “Girişimcilik” , Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Teknikeri Salim AKDOĞAN “Tarımsal Kooperatiflerin Kurulması ve Çalışması” konularında eğitim vermişlerdir.
Eğitime KOSGEB kursiyer kadınları , İŞKUR kanalı ile Sosyal Çalışma Programındaki kadınlar, Çankırı isimler katılmıştır.”denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.