DOLAR 30,9397 0.03%
EURO 33,4749 -0.04%
ALTIN 2.010,30-0,06
BIST %
BITCOIN 16137850,43%
Çankırı

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

102 okunma

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü YENİÇERİ, Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta Uygulanan Projeleri İnceledi

ABONE OL
17 Eylül 2019 09:48
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ziyareti kapsamında Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta uygulanan projeleri yerinde inceledi.
Ziyareti kapsamında ilk olarak Çankırı Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret eden Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ, burada Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ ile birlikte ajansın Çankırı’ya ilişkin çalışmaları hakkında Çankırı YDO Koordinatörü Mahmut Oral TAŞÇI’dan bilgiler aldı.
Ziyaretine Kastamonu Valisi Yaşar KARADENİZ’i makamında ziyaret ederek devam eden YENİÇERİ, ardından Ajansın hizmet binasında çalışanlar ile bira araya gelerek istişarelerde bulundu.
Projenin Sinop ve Boyabat Turizmine Katkı Sağlamasını Hedefliyoruz
Ziyaretinin son gününü ise Ajans desteğiyle gerçekleştirilen projelere ayıran YENİÇERİ, Sinop’un Boyabat İlçesi’nde “Gelecek Turizmde; Turizm Boyabat’ta” Güdümlü Projesi’nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu. KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI ile birlikte proje kapsamında planlanan cam teras ile sosyal tesislerin inşaa edileceği alanı gezdi. YENİÇERİ, kalkınma ajansları olarak projeleri desteklemekteki asıl amacın o Bölgeye katma değer sağlamak olduğunu belirterek, uygulanacak proje ile hem Sinop hem de Boyabat turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.
Projelere Yerinde İnceleme
İncelemelerine Sinop il merkezi ile devam eden YENİÇERİ, önce Sinop Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek burada Sinop’a ilişkin çalışmalar hakkında YDO Koordinatörü Berkol ALEVLİ’den bilgi aldı. Ardından organize sanayi bölgesinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği alan çocuk ve bebek arabası üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret eden YENİÇERİ, burada üretim tesislerini inceleyerek firma sahibinden üretim süreçleri, satış, pazarlama ve ihracat ile sağlanan desteklerin verimliliğine ilişkin bilgiler aldı. Ajans desteği ile Sinop’a kazandırılan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi’ne de bir ziyaret gerçekleştiren YENİÇERİ, burada faaliyet gösteren girişimcileri ziyaret ederek çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı. Girişimcilerin üretime katkısının önemli olduğunun altını çizen YENİÇERİ, burada girişimcilerin ürettiği el emeği ürünlerden satın alarak onlara destek sağladı. Proje incelemelerinin sonuncusunu ise bir turizm işletmesine gerçekleştiren YENİÇERİ, burada Ajans desteği ile sağlanan faaliyetler hakkında işletme yöneticilerinden bilgiler aldı.
Kalkınma Ajanları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ’nin gerçekleştirdiği iki günlük saha ziyaretlerine Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Planlama ve Programlama Dairesi Başkanı Erdal ANIK, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ ile ilgili Ajans personeli eşlik etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.