DOLAR 28,9070 -0.04%
EURO 31,7377 -0.19%
ALTIN 1.894,97-0,09
BIST %
BITCOIN 11037862,08%
Çankırı

KAPALI

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

246 okunma

KUZKA’dan Dijital Proje Geliştirme programı

ABONE OL
20 Ekim 2020 10:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

KUZKA, Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerini kapsayan Dijital Proje geliştirme programının ayrıntılarını açıkladı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç tarafından yapılan konu ile ilgili açıklamada, “Ajansımız Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında TR82 Bölgesi proje havuzunun oluşturulması bileşeni doğrultusunda sistematik bir mekanizmanın geliştirilebilmesi amacıyla bölgede bulunan kurum ve kuruluşlar ile birlikte proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesinin attırılmasına yönelik faaliyetler yürütülmektedir. Bu çerçevede, proje fikirlerinin önceliklendirilmesi ve olgunlaştırılmasından, proje finansman aşamasına kadar tüm süreçlerin kurgulandığı bir proje havuzunun oluşturulması hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, Bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak ve proje havuzuna proje fikri üretmek amacıyla TR82 Bölgesi Dijital Proje Geliştirme Programı gerçekleştirilecektir. İki aşamalı olarak gerçekleştirilmesi planlanan programın ilk aşaması 22 Ekim 2020 tarihinde 14:30-16:00 saatleri arasında, bölgedeki sosyal sorunların ve ihtiyaçların uzmanlar ile birlikte analiz edileceği, paylaşılacağı ve çözüm önerilerinin ele alınacağı bir panel ile gerçekleştirilecektir. Programın ikinci aşaması ise; 3-4 Kasım 2020 tarihlerinde 13:00 – 17:00 saatleri arasında, proje fikirlerinin geliştirileceği iki oturumda gerçekleştirilecektir. Birinci oturumda proje fikirlerinin geliştirilmesinde kullanılacak yöntemlere ilişkin eğitim programı ve ikinci oturumda proje fikirlerinin geliştirilmesi amacıyla atölye çalışması yapılacaktır.

Programa katılım için her iki etkinlik (panel ve atölye çalışması) öncesinde kayıt olunması gerekmektedir. Panele katılım sağlamak için http://bit.ly/KUZKAWEBINAR adresinde yer alan kayıt formunu etkinlik saatine kadar doldurarak kayıt yapılabilecektir. Panel katılımı sayısında bir sınırlamaya gidilmemiş olup, panel katılım linki kayıt yaptıran tüm paydaşlara formda belirttikleri e-posta adresleri yoluyla gönderilecektir. Program kapsamında gerçekleştirilecek atölye çalışmasına yapılacak başvuruların ise en geç 27.10.2020 tarihinde mesai bitimine kadar http://bit.ly/KUZKA adresinde yer alan formun doldurularak yapılması gerekmektedir. Alınan başvurular arasında değerlendirme yapılacak olup, değerlendirme sonucunda atölyeye katılım sağlayacak katılımcılar e-posta ile bilgilendirilecektir.

TR82 Bölgesi ( Çankırı, Kastamonu ve Sinop) Dijital Proje Geliştirme Programının kurumunuzun web sayfası, sosyal medya hesapları ve duyuru/ilan platformlarında (whatsapp grupları, duyuru/ilan panoları vb.) yayınlanarak personelinize duyurulması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.