Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.21
  • DOLAR 6.58

Üniversite öğrencileri için ‘sosyal çalışma programı’

Çankırı’da Yeni Gün Başvurular Pazartesi Günü Başladı, Cuma Gününe Kadar Sürecek Türkiye İş Kurumu tarafından hayata geçirilen, üniversite öğrencilerinin görev alacağı sosyal çalışma programı için başvurular bugün başlıyor. 28 Haziran Cuma gün bitimine kadar www.iskur.gov.tr adresinden iş arayan girişi yapılarak başvuru yapılabilecek. Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan Kamu Kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde […]
Ekonomi - 25 Haziran 2019 10:34 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Başvurular Pazartesi Günü Başladı, Cuma Gününe Kadar Sürecek

Türkiye İş Kurumu tarafından hayata geçirilen, üniversite öğrencilerinin görev alacağı sosyal çalışma programı için başvurular bugün başlıyor. 28 Haziran Cuma gün bitimine kadar www.iskur.gov.tr adresinden iş arayan girişi yapılarak başvuru yapılabilecek.

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan Kamu Kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlar olarak nitelendiriliyor. İŞKUR işbirliğinde haziran – eylül aylarında en fazla üç ay sürecek programlarda bu sürelerde dersleri devam etmeyen yükseköğrenim öğrencileri bu programlarda görev alabilecek. Meslek şartı bulunmayan programlarda öğrenciler kendi uygun gördüğü programlardan birine katılmak üzere başvuru yapabiliyor.

KYK Bursları ve Öğrenim

Kredileri ‘Kesilmeyecek’

Haftada üç gün ve günde 8 saat olarak doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması, tanıtılması, kütüphanelerin bakım ve düzeni, Kamu Kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi konularda düzenlenecek programlar için, çalışılan her bir gün için günlük 67,36 TL ücret ve emekliliğe katkı sağlayan sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

Çankırı İl genelinde 165 kontenjan için 25 – 28 Haziran tarihlerinde internet üzerinden yapılan başvuruların ardından 5 Temmuz’da merkezi elektronik kura sistemi ile seçme yapılarak programda çalışmaya hak kazananlar belirlenecek ve 8 Temmuz itibariyle programlarda çalışmaya başlanacak.

Bu haber 4727 kez okundu.
Ekonomi - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by