DOLAR 30,9932 0.14%
EURO 33,4912 0.03%
ALTIN 2.012,100,02
BIST %
BITCOIN 16091730,60%
Çankırı

AÇIK

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

65 okunma

20 yıllığına ihaleye verilecek

ABONE OL
8 Kasım 2019 09:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

İl Genel Meclisi Kasım ayı 4. birleşimi dün Çankırı İl Özel İdare binasının 3. katında bulunan İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Gündemin ilk maddesi açılış ve yoklamanın yapılmasının ardındangündemin 2. maddesi olan Kurşunlu ilçesi Çavundur köyü kaplıca mevkiinde sondaj çalışmalarına başlanılarak 270 metre derinliğinde 54 °C ve Q=47 lt/sn debili termal su tespit edilmiş olup, termal suyun mevcut tesislerden arta kalan Q=8 lt/sn debisinin İl Genel Meclisi’nin uygun göreceği miktarlarda bölünerek 20 yıllığına ihaleye çıkarmak üzere kiralanması ve İl Encümenine yetki verilmesi konusunda incelemesini tamamlayan, Plan ve Bütçe – İmar ve Bayındırlık Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler – Çevre ve Sağlık ile Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler komisyonlarınca hazırlanan ortak rapor görüşüldü.

Komisyonlarca hazırlanan ortak raporda,”Çankırı İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün İl Genel Meclisi Başkanlığına sunduğu 30.09.2019 tarih ve 6554 sayılı talep yazıları ve İl Genel Meclisi Başkanlığının 01/10/2019 tarih ve 101 sayılı kararı ile komisyonlarımıza havale edilen dosyada;

Kurşunlu İlçesi Çavundur köyü kaplıca mevkiinde bulunan termal suyun mevcut tesislerden arta kalan Q=8 lt/sn debisinin 20 yıllığına kiraya verilmesi için İl Encümenine yetki verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmesi istenilmektedir.

İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler, Çevre ve Sağlık ile Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler komisyonları olarak mahallinde yapılan incelemelerde; 

Kurşunlu İlçesi Çavundur köyü Kaplıca mevkiinde bulunan termal suyun mevcut tesislerden arta kalan Q=8 lt/sn debiye sahip termal suyun mevcut tesislerden arta kalan Q=8 lt/sn jeotermal suyun Turizm amaçlı kullanılmak üzere 2 lt/sn, 3 lt/sn ve 3 lt/sn olarak üçe bölünmesi, bölünen sulardan 3 lt/sn’lik kısmının İl Özel İdare uhdesinde kalması ve diğer 2 lt/sn ile 3 lt/sn’lik suların ihale edilmesi, ihale sonrası sözleşme tarihi itibariyle yeni kurulacak olan tesislerin 3 yıl içerisinde hizmete girecek şekilde 20 yıla kadar ihaleye çıkarılması için 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10. maddesinin (f) bendi gereğince İl Encümenine yetki verilmesi komisyonlarımızca uygun görüldüğünden hazırlanan ortak raporumuzun kabulünü Meclisimizin tasviplerine arz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Raporun okunmasının ardından oylamaya geçilerek rapor oy birliği ile kabul edildi.

Oylamanın yapılmasının ardından oturum sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.