DOLAR %
EURO %
ALTIN
BIST %
BITCOIN %
Çankırı
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

47 okunma

“Bizim başımıza gelecek en büyük felaket, vatandaşın bizi kendisinden uzak görmesidir”

ABONE OL
24 Ağustos 2020 14:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Valilik makamının nasıl olması gerektiği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Osmanlı’dan günümüze gelen bir makamı işgal ediyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Vali Ayaz, “Öncelikle şunu söylemek lazım. Dünyada hepimize biçilen bir rol var. Şu an için belli bir zaman için işgal edeceğimiz makam, oynayacağımız rol de bu. Ama bu şehirdeki insanlar nasılsa ben de onlardan birisiyim. Bunu da zaman içerisinde tüm vatandaşlarımız da görecek. Bugüne kadarki tüm görevlerimde de aynı şekilde yaşamaya çalıştım burada da bunu gayreti içerisinde olacağım.

Muhakkak ki Vali ve Kaymakam vatandaşın gözünde Devlet. Onun için bu şehirde yaşayan her vatandaşa eşit mesafedeyiz. Her vatandaşın Valisiyiz. Her vatandaş da bize gönül rahatlığıyla derdini tasasını anlatabilmeli. Ben Vali’nin en önemli fonksiyonunun kapsayıcılık, kucaklayıcılık ve vatandaşın bizim yanımıza gelmesi, derdini anlatabilmesi olarak görüyorum. Belki bizim başımıza gelecek en büyük felaket vatandaşın bizi kendisinden uzak görmesi. Yani bizi ulaşılamaz görmesi bizim için en büyük felaket. İnşallah buna izin de vermeyeceğiz sebep de olmayacağız.

Muhakkak ki kurumlarımıza liderlik etmek, gerekli koordinasyonu sağlamak, disiplini sağlamak, kurumlarımızdaki hizmet kalitesini en iyi noktaya taşımak bizim resmi görevimiz. Yani burada Vali olarak buradaki kurumların başıyız. Kurumlardaki gerekli koordinasyonu ve denetimi sağlayacağız. Benim idarecilik anlayışım şu şekilde oldu hep; gücümün yettiği sorunları çözerim, yetmediklerini de çözüm makamına iletir orada takipçisi olurum. Bugüne kadar bu şekilde idarecilik yapma gayreti içerisinde oldum. Burada da aynı şekilde yapacağız. Yani elimizden geldiğince, gücümüzün yettiği sorunları çözüp bizi aşanlar varsa da onların çözüm makamına iletip orada takipçisi olacağız.

Ama dediğim gibi bu süreçte yapacağımız en önemli işlerden birisi de vatandaşlarımızla olan iletişimimiz ve diyaloğumuz olacak. Yani halktan kopuk idareci figürü bence çok eskilerde kaldı ve kalması da gerekirdi. Vatandaş ister istemez Valilik makamını biraz yukarıda ulaşılamaz olarak görüyor. Ama bu doğru değil. Öyle de olmayacağız inşallah.

Önümüzdeki süreçte çarşıda, esnaflarla beraber, farklı yerlerde görebilirsiniz beni. Haftasonları şahsi aracımla dışarı çıkıyorum. Çarşıda yürüyerek gezerken beni görebilirsiniz. Ben de halktan birisiyim. Ben hep söylerim, ben Elektrikçi İsmail’in oğluyum. Babamın memlekette lakabı budur. Onun için vatandaştan kopuk olma gibi bir durumum söz konusu olmaz, inşallah böyle de bir valilik yaparız. Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş sonuçta. Hayattaki her şeyin geçici olduğu gibi hayatın kendisi de geçici zaten. Sonuçta bu görevler de geçici. Bize düşen de görev yaptığımız süre içerisinde bulunduğumuz makamın hakkını vermek” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.