DOLAR 30,9821 -0.08%
EURO 33,6271 0.11%
ALTIN 2.014,24-0,18
BIST %
BITCOIN 15982570,81%
Çankırı

PARÇALI AZ BULUTLU

06:21

İMSAK'A KALAN SÜRE

158 okunma

“Bizim gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır”

ABONE OL
9 Şubat 2021 09:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı AK Parti 6. İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi 100. Yıl Kültür Merkezinde dün gerçekleşti.

Çankırı AK Parti 6. İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videosu izlendi.

Ardından Çankırı AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi kürsüye çıkarak günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını gerçekleştirdi. 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftçi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “ Çok kıymetli hemşerilerimiz.AK gençlerimizin, AK kardeşlerimizin hepiniz Çankırı 6. İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi’ne hoş geldiniz. Allah’a şükrediyorum sizin gibi kıymetli insanlarla bu yolda yürüyebildiğim için. Bu bir bayrak yarışı Allah hepsinden razı olsun kim emek verdiyse. Bu dava hak davası. Bu davanın sorumluluğu da vebalide çok büyük. Bu gün bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir liderin izindeyiz. Bizde ona yaraşır şekilde durmanın gayret ve azmi ile çalışmalıyız. O öyle bir lider ki tüm dünya liderlerinin karşısında elini cebine koyarak diyor ki dünya beşten büyüktür. Bu gücüde orada bulunan biz burada destek olarak vermeliyiz. Her zaman bütün ömrünü adayarak hizmetini verdi. Kendiside gençlik kollarından bu günlere geldi bu yüzden bizi çok iyi anlıyor. Bizde böyle olamalıyız. Yılmadan yorulmadan çalışmalıyız. Gençsin önde yürü, inandığın yolda yürü diyerek kanımızın son damlasına kadar yürüyeceğimize söz veriyoruz. Bizler kadim bir tarihin zengin bir kültürün mirasçılarıyız. Bizler bütün kardeşlerimiz hepimiz birimiz için çalışırız. Şehrimiz büyüklerimiz ve davamız için elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza söz veriyoruz. Milletimizin iradesi ve Cumhurbaşını’mızın izinde devam ediceğimiz tarşılamaz. Bu ülkede bir hizmet yapılacaksa bunu AK Parti yapar bunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapar. Gençleri siyasi unsurların her yerinde yer vererek onurlanmıştır. Kongrelerimiz inanç ve heyecan duyguları oluşturmak için çok önemlidir. İşte bu duygularımızı bir kere daha paylaşma imkanı buluyoruz. Başarıcağımıza inancımız var. İnandığımız yolda yürüyeceğiz. Kongrede aday olanlara hayırlı olsun diyor yeni katılanlara hoş geldiniz diyorum” ifadelerine yer verildi.Bu davete icabet ederek onurlandırdığınız için her birinize teşekkür ediyorum. Kongremiz ülkemize şehrimize hayırlar getirsin inşallah. Allah’a emanet olun.

“2023,2051 ve 2071 yıllarında verdiğimiz sözleri tutacağız”

AK Parti Çankırı İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “ Saygı değer milletvekillerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, Kadın kolları başkanlarımız geçmiş dönem belediye başkanım geçmiş dönem gençlik kolları başkanlarımız, il yönetim kurulu üyelerim, ilçe yönetim kurulu üyelerim, değerli meclis üyelerimiz, saygıdeğer basın mensupları hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Geçensene İlk başta kongremiz başlamıştı. Büyük bir çoşkuyla güzel bir kongre düzenliyoruz. Hepinize ve il gençlik kolları başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. 2013 ve 2014 yılındaki yerel seçimlerinin ayak seslerini duyuyoruz. 2023 yılında 2071 yıllarında verdiğimiz sözleri tutacağız inşallah. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Her alanda her çalışmada olsun gençlik kollarımızın emekleri küçümsenemez. Teşkilatımız, Cumhurbaşkanımız ve yönetimdekiler gençlere çok önem veriyor. Bizler bu makamları onlara teslim edeceğiz. 19 yıllık bir iktidar sürecinde 18 yıl önce doğmuş bir gence geçmişi çok iyi anlatmamız ve doğru yolu göstermemiz gerekiyor. Gençlerin eğitimleri ve bilinçlendirilmesi çok önemli. Kadın kollarında olduğu gibi gençlik kollarındada çok büyük emekler ve çalışmalar yürütüldü. Kamu yatırımları ile gençlik spor yaptırımları ile çok büyük yatırımlar gerçekleşti. Bunun için Milletvekillerimize çok teşekkür etmek istiyorum” ifadelerine yer verildi.

Ardından Çankırı AK Parti Gençlik Kolları’nın faliyet raporu isimli video izlendi.

“AK Parti’de görev yaptığım için şükrediyorum”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve milli mücadelenin ölümsüz kahramanları için saygı duruşu ve istiklal marşı töreni gerçekleştirildi.

Daha sonra AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kıymetli Grup Başkan Vekilim, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcım, kıymetli bölge koordinatörüm, AK Partimizin kuruluşundan bu güne kadar görev almış İl başkanlarım ilçe başkanlarım, meclis başkanlarım, belediye başkanlarım, kadın kolları başkanlarım, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, gençlerimiz hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Öyle kıymetli anlar yaşıyoruz ki rabbime AK Parti’de görev yaptığım için şükrediyorum. Genç kardeşim, AK davamızın değerli üyesi;sizlerle çok daha güçlüyüz,Büyük ve Güçlü Türkiye hedeflerimize sizlerin gayretleri ve başarılı çalışmaları ile erişeceğiz. 6.Olağan İl Gençlik Kolları Kongremiz hayırlı olsun,hayırlara vesile olsun. Her bir kongrede ayrı ayrı güzellikler, mutluluklar yaşıyoruz. Bu dönem hiç bir dönem yaşamadığımız bir süreç yaşadık. Telefonlarımız hiç susmadı elhamdulillah her koldan kongre yapılmak için istekli ve azimli çağrılar aldık. Burada görev alanda almayanda baş tacımızdır. Yeni fikirleriyle eskiyi birleştiren yapılanma sürecimiz var bu partinin bu milletin AK Partiye yönelmesi işte gençlerimiz işte kadınlarımız ile olacaktır. Rabbim onu başımızdan eksik etmesin. Öyle bir lider ki gençlere çok önem veriyor. 2023, 2053, 2071 sizlerde. Ben her zaman sizin yanınızdayım sizlerle beraberim. Hayırlı uğurlu olsun her birinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerine yer verildi.

Ardından AK Gençliğin kim olduğunu anlatan bir video izlendi.

“Bizim gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır”

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Avukat Muhammed Emin Akbaşoğlu kürsüye çıkarak yaptığı konuşmada, “Bizde hep birlikte AK Gençliğimizin yanındayız. Divan üyelerim, değerli Milletvekilim, AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcım, AK Parti Kadın Kolları Başkanım, AK Parti Gençlik Kolları Başkanım, İl Genel Meclisi Başkanım, daha da önce bu davaya hizmet eden çok büyük hizmetlere imza atan değerli belediye başkanım, bütün teşkilatlarımızda bu güne gelmemizde emek veren değerli il ve ilçe başkanlarımız. STK üyelerimiz, vatandaşlarım, gençlerim hepinizi selamlıyorum. 2023, 2051, 2071 hedeflerin mimarları olan gençler Allah’ın izniyle liderimiz dik durdukça bizde onun yanında dik durmaya devam edeceğiz. Samimi konuşmalar yapıldı. O kadar güzel hitap ediyor ki dünya beşten büyüktür diyen sayın liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının peşindeyiz. Burada bulunmamızın sebebi bu şuurdur. Biz davamızın peşindeyiz. Bizim gayemiz milletimizin duasını kazanmaktır. Bizim gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır. Bu kadar. Bu bizim siyaseti yapmamızın burada bulunmamızın temel gayesidir. 22 yaşında bir çağ kapatıp bir çağ açan Fatih nesli olmak herkese nasip olmuyor. Gemileri karadan yürüten ve dört ay gibi bir sürede Rumeli’yi inşa ederek muazzam bir zafere imza atan ve İstanbul elbette feth olucaktır. Onu feth eden ne güzel kumandan onu feth eden ne güzel askerdir müjdesine nail olmuş bir zatın torunlarıyız. İşte bu davada biz Çankırı olarak Alparslan’ın nesliyiz. 1074’te Çankırı, Kastamonu ve Sinop civarını müslümanlıkla tanıştırmış. Vatan evlatları Kurtuluk Savaşı sırasında Çankırı’dan bütün cephelere giden insanlarımız dedelerimiz var. İslam ile tanışmış bu toprakları batılılar karşı bu millet birleşmiş. Ve o zamanda Mustafa Kemal başkanlığında bir direniş başlamış. Çankırı Ankara hattı İstiklal Yolu olarak tescillenmiş ve tarihe geçmiştir. Bu topraklar yeniden milli mücadele yolunun zafere ulaşmasında stratejik öneme sahip olarak kendini ispatlamıştır. Efendimizin bütün Anadolu’da bütün hayatının öğretildiği 1235 tarihinde Taş Mescid’imiz yapılmış ve çok şükür günümüze kadar kalarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Selçuklu’dan Osmanlı’ya Osmanlı’dan Türkiye’ye bu dava kesintisiz aktarılmıştır. 1453’te nasıl fetih gerçekleştirdiysek işte Marmaray’ı Avrasya tünelini öyle gerçekleştirdik. Yarın uzay ile ilgili yeni müjdeler geliyor inşallah. Yerli otomobil motorunu Helikopterlerlerimize taktık. İHA, SHA teknoloji ile dünyada ilk üçte yer alıyoruz. Şimdi çok şükür üstün başarılar imza atıyoruz. Teknofest ile çocuklarımıza kadar hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Yapacak çok işimiz var. Milli gençlik vakfında yetiştik. Bu davaya hepimiz hizmet ediyoruz. Yapılan anayasa değişikliliği ile 18 yaşında seçim hakkını gençlere tanıttık. AK Parti Çankırı 6. Olağan Gençlik Kolları Kongremizi büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. İl Başkanımız İsmail Çiftçi ve Yönetim Kurulu üyelerimize üstün başarılar diler, görevi devreden ve emek veren tüm teşkilat mensubu kardeşlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim.  Bana size adil ve merhametli yepyeni bir dünyayı hatırlatıyor. Sağ olun var olun Allah’a emanet olun kalın sağlıcakla” ifadelerine yer verdi.

Çankırı AK Parti 6. İl Gençlik Kolları oylamasında Mustafa Çiftçi AK Parti Çankırı Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi.

Çankırı AK Parti 6. İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi’ne Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Avukat Muhammed Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Divan üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı, STK üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.