DOLAR %
EURO %
ALTIN
BIST %
BITCOIN %
Çankırı
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

53 okunma

ÇAKÜ öğrencileri stajlarını bitirdi

ABONE OL
2 Eylül 2020 10:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ÇAKÜ bilgi ve belge yönetimi bölümü öğrencileri çevrim içi staj programını tamamladı.

Çankırı’da Yeni Gün

Kovid-19 pandemi sürecinde zorunlu staj uygulamaları eğitimde önemli sorunlardan biri oldu. Alınan tedbirler doğrultusunda iptal edilen yüz yüze staj uygulamalarının kazanımlarından öğrencilerin mahrum olmaması adına ÇAKÜ Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü (BBYB) ilgili meslek dernekleriyle işbirliği yaparak uzun süreli bir çevrim içi staj programı düzenledi. Bölümün bu girişimi Türkiye’de birçok kurum ve üniversiteye örnek olduğu vurgulandı.

ÇAKÜ Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği (ÜNAK) ve Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) işbirliğiyle 3-27 Ağustos tarihleri arasında dört hafta ve 22 oturum olarak gerçekleştirilen programda, “Bilgi Kurumları Yönetimi”, “Teknik Hizmetler”, “Kullanıcı Hizmetleri”, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanım ve Uygulamaları”, “Mesleki Gelişim ve Etik” ana konuları ile bunlara ilişkin alt başlıklar, önde gelen bilgi merkezlerinde görevli yönetici ve uzman 30 konuşmacı tarafından 110 öğrenciye çevrim içi platformda aktarıldı. Her oturumda anlatılan konular ve oturum sonrası yapılan soru-cevap bölümü ile staj uygulamasının oldukça verimli geçtiğini belirten BBYB öğrencileri, teorik olarak öğrendikleri bilgileri, sahadaki iyi uygulama örnekleri ve başarılı uygulamacıların anlatımı ile pekiştirmiş olduklarını belirttiler.

Programın ardından düzenlenen çevrim içi kapanış toplantısında öğrencilere, ÇAKÜ Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Coşkun Polat, Staj Koordinatörü Arş. Gör. Ertuğrul Burak Eroğlu, ÜNAK Başkanı Fatih Kumsel ve TKD Başkanı Ali Fuat Kartal tarafından elektronik katılım belgeleri verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.