pet shop Kedi maması Köpek maması
DOLAR 27,4206 0.35%
EURO 29,0640 0.05%
ALTIN 1.628,10-0,86
BIST %
BITCOIN 738002-0,05%
Çankırı
19°

HAFİF YAĞMUR

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

98 okunma

ÇAKÜ ve İl Milli Eğitim arasında İş Birliği Protokolü imzalandı

ABONE OL
2 Ekim 2021 09:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi’nin, “İnsanın ve eğitimin olduğu her yerde bizde varız ve ortak akıl birlikte büyüme” vizyonu doğrultusunda Çankırı’da bulunan tüm dinamiklerle sürekli iletişim ve iş birliği içerisinde ortak projeler ve çalışmalar yürüten Çankırı Karatekin Üniversitesi bu defada Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü ile “Sosyal, Bilimsel ve Eğitim İş Birliği Protokolü” imzaladı.

Protokole Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına ise İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk imza attı.

Protokol ile ÇAKÜ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı liseler arasında sosyal, bilimsel ve eğitim alanlarında iş birliği yapılması, müdürlüğe bağlı liselerde belirlenen alanlarda çalışmalar yürütülerek eğitimin niteliğinin artırılması hedeflenmektedir. Bununla birlikte eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleri ile artırılması, öğretmen adaylarına mesleki tecrübe kazandırılması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü özelinde Üniversite ve Çankırı halkı arasında toplumsal kaynaşmanın geliştirilmesi noktasında koordinasyon ve birliktelik sağlanması amaçlanmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, protokolün Çankırı’da eğitim için yeni bir vizyon ve gelişim kapısı aralayacağını ve önemli çıktılar sağlayacağını söyledi.

Rektör Çiftçi devamında: “Türkiye’nin en büyük sermayesi olan nesil sermayesini inşa eden kurumlar dan biri olan Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrimizin çocuklarının eğitimi ve geleceği için sorumluluk bilinciyle hareket etmiş ve bu protokole imza atmıştır. Bu protokol kapsamında, liselerde görev yapan öğretmen ve yöneticilerimize seminerler ve kariyerlerini geliştirmeye yönelik eğitimler ile katkı sağlamak için çalışmalar yapacağız. Yapılacak tez çalışmalarının ilimizde bulunan liselere yönlendirilmesi, büyük bir dijital ve basılı kaynağa sahip olan kütüphanemizin liselerde görev yapan öğretmen ve öğrencilere açılması, ortak sosyal projeler geliştirilmesi, sosyal medya ve iletişim çalışmaları yapılması, yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi ve yetenek alanlarına yönlendirilmesi ve destek verilmesi gibi birçok konuda iş birliği yapacağız.  Bu protokolün iki kuruma ve Çankırı’ya hayırlı olmasını ve daha üst düzey iş birliği çalışmalarına kapı açmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ise protokolün geniş ve önemli konu başlıkları içerdiğini ve Çankırı’nın eğitim yükünü ve sorumluluğunu yüklenen iki kurumun güç birliği yapmasının Çankırı’nın eğitim niteliğinin artırılması açısından önemli olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk: “Protokolü hazırlayıp Sayın Rektörümüze sunduğumuzda yaklaşımı, enerjisi ve vizyonu bizi oldukça mutlu etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çankırı’nın eğitim seviyesini yükseltebilmek ve gelişimini devam ettirebilmek için eğitim paydaşımız Çankırı Karatekin Üniversitesi ile yakın çalışma sürecimizi artırarak devam edeceğiz. Bunun için de yeni projeler ve protokoller geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Çiftçi ve Milli Eğitim Müdürü Öztürk arasında ikili iş birliği protokolü imzalandı ve karşılıklı iyi niyet temennileri paylaşıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.