DOLAR 19,1906 0.04%
EURO 20,8128 -0.7%
ALTIN 1.220,04-0,04
BIST %
BITCOIN 544697-0,04%
Çankırı

KAPALI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

52 okunma

ÇAKÜ’den stratejik plan toplantısı

ABONE OL
31 Mayıs 2021 12:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2022-2026 Stratejik Plan Toplantısı, 27 Mayıs Çarşamba günü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektör’ü Prof. Dr. Harun Çiftçi ve tüm harcama birimleri üst yöneticileri katıldı.

2022-2026 Stratejik Planının güncellenmesi çalışmaları yaklaşık bir ay önce Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi başkanlığında, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Erdem, Prof. Dr. Hüseyin Odabaş ile birlikte Prof. Dr. Coşkun Polat içinde bulunduğu ilgili idari, akademik personelin katılımıyla gerçekleşmişti. Yapılan toplantıda stratejik plan gündem konuları ile ilgili görüş ve öneriler ele alındı.

Üniversitenin 2022-2026 stratejik plan amaç ve hedeflerinin belirlendiği, gelecekteki stratejik plan ve kalite değerlendirmesi üzerine görüşlerin belirtildiği toplantıda konuşan Rektör Çiftçi, “Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı birimleri gayet verimli ve diğer birimlerle işbirliği içerisinde çalışmalarda bulundu. Stratejik planlar, kurumların orta ve uzun vadeli hedeflerini, temel ilkelerini, performans kriterlerini ve bunlara ulaşmak için izleyeceği yöntemleri içeren belgelerdir. Dolayısıyla bu bakımdan oldukça önemlidir. Bugün burada, eğitim kalitesinin yükseltilmesine ve çeşitlendirilmesine, araştırma faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi veya kalitesinin yükseltilmesine ilişkin faaliyetler, fiziki alan ihtiyacının artırılması, seminer ve çalıştay düzenleme, laboratuvar açma, bilgi-beceri artırımlı kurs ve programlar düzenleme gibi önemli hedefleri geniş bir katılımla konuşacağız.’’ dedi.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Çiftçi, öncelikle üniversite içerisinde ki birimlerde, sonrasında ise Çankırı ve  ülke genelinde hizmet kalitesinin yükseltilmesi için üzerlerie düşen görev ve sorumlulukları planlayarak yerine getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Çiftiçi, Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyduğu 2023 vizyonu hedefleri doğrultusunda hazırladıkları üniversite 2022-2026 Dönemi Stratejik Planı’nın herkese hayırlı olmasını diledi ve, hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.