Sumitomo Rubber Ako
13° Parçalı bulutlu
  • EURO 7.21
  • DOLAR 6.58

ÇAYASAD’dan anlamlı bir konser

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD Taşmektep’te Ahmet Mecbur anısına Çayasad bestelerinden oluşan bir tasavvuf musikisi konseri gerçekleştirdi. Hamuşan romanı ile Ahmet Mecbur Efendinin tanınmasında büyük katkısı olan Çayasad yine Ahmet Mecbur Efendinin şiirlerinden olan ve Çayasad sanatçıları İsmail Çubukçu, İsmail Ekercin ve Süha Çubukçu tarafından Rast, Hüzzam, Hicaz, Acemaşiran makamlarında bestelenen eserlerle Çankırı insanı […]
Kültür-Sanat - 22 Haziran 2019 10:38 A A

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD Taşmektep’te Ahmet Mecbur anısına Çayasad bestelerinden oluşan bir tasavvuf musikisi konseri gerçekleştirdi.

Hamuşan romanı ile Ahmet Mecbur Efendinin tanınmasında büyük katkısı olan Çayasad yine Ahmet Mecbur Efendinin şiirlerinden olan ve Çayasad sanatçıları İsmail Çubukçu, İsmail Ekercin ve Süha Çubukçu tarafından Rast, Hüzzam, Hicaz, Acemaşiran makamlarında bestelenen eserlerle Çankırı insanı ile buluştu ve Çankırın bu anlamda ilk besteleri yoğun bir katılımla takip edildi.

Toplam sekiz eser ve eserler arasında Murat Yıldırımın şiirleri seslendirmesi ile gerçekleşen program Kur’anı Kerim tilaveti ve ardından Çayasad Başkanı Yüksel Arslanın Çayasad ve yapılan beste çalışması ile Ahmet Mecburun Efendinin hayatı hakkında bilgi vermesi ile başladı. Ardından Çayasad musiki topluluğunca sekiz eser icra edildi ve konser programı sonunda konsere emeği geçenlere il Kültür ve Turizm Müdürü M.Kemal Karatatar ve Yüksel Arslan tarafından çiçek takdim edildi.

Çayasad Musiki topluluğu içerisinde Yaylı Tamburda İsmail Çubukçu, Ud’da Ümit Uzunoğlu, Kanun’da Fatih Karatatar, Ney’de Fatih Yavuz, Ritimde Yılmaz Özkan ve Yunus Emre Tunca, Hanende olarak da Osman Çelebi, Mürsel Eroğlu ve Ahmet Uzunosmanoğlu görev aldı.

Bu haber 2204 kez okundu.
Kültür-Sanat - 10:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by