DOLAR 31,4221 0.18%
EURO 34,1237 0.23%
ALTIN 2.106,390,27
BIST %
BITCOIN 20036963,67%
Çankırı

HAFİF YAĞMUR

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

98 okunma

Erasmus akreditasyonu kabul edildi

ABONE OL
16 Mart 2021 16:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu Kabul Edildi.

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “2014 yılından bugüne Erasmus + Programı, eğitim, öğretim, gençlik ve spor alanlarında hareketlilik ve iş birliği için çok sayıda fırsat oluşturmuştur. Erasmus projelerinde yeni Program (2021-2027) daha da kapsayıcı, erişilebilir ve sürdürülebilir olmayı hedeflemektedir. Avrupa eğitiminde dijital geçişi desteklemek ve Avrupa Eğitim Alanının oluşturulması hedeflenmektedir. Bu hedeflere ulaşmak için Avrupa Birliği 2021-2027 Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından 28 Mayıs 2020 tarihinde Erasmus Akreditasyon teklif çağrısı yayımlanmıştı.

Erasmus Akreditasyonu, okul eğitimi alanında sınır ötesi değişim ve iş birliğine açılmak isteyen kurum/kuruluşlar için bir araçtır. Erasmus Akreditasyonunun verilmesi, başvuru sahibi kurum/kuruluşların kendilerini geliştirmek için yüksek kaliteli hareketlilik faaliyetlerini uygulamak amacıyla bir plan hazırladığını teyit etmektedir. Kurum/kuruluşlar akreditasyon başvurusunda bulunduklarında, sunmuş oldukları detaylı Erasmus Planı çerçevesinde uygunluk, hedefler, faaliyetler ve yönetim kapasitesi açılarından değerlendirilmiş, akreditasyon almaya hak kazandıktan sonra ise hibeye erişimleri uzun süreli ve daha kolay bir başvuru yöntemiyle gerçekleşecektir.

Erasmus+ Programı, Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansına sunulan başvuruların değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Sunulan 240 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda 81 kurum Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır.

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 264 başvurunun değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Uygunluk kriterlerini taşıyan başvurular içerik değerlendirmesine alınmış ve bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucunda 80 kurum/kuruluş Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır.

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu başvurusu ile Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu başvurusu kabul edilmiştir.

İki alanda da akreditasyonun gerçekleştirilmesinde yoğun emek harcayan ARGE Birimi ve AB Projeler Birimi çalışanlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.