DOLAR 32,2308 0.16%
EURO 34,9034 -0.27%
ALTIN 2.461,85-1,63
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 22411380.60809%
Çankırı
20°

AÇIK

03:27

SABAHA KALAN SÜRE

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Taşolar başkanlığında gerçekleştirildi
256 okunma

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Taşolar başkanlığında gerçekleştirildi

ABONE OL
17 Nisan 2024 17:52
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Taşolar başkanlığında gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı Valiliği tarafından İl Koordinasyon Kurulu toplantısı düzenlendi. Çankırı Valisi Mustafa Fırat Taşolar başkanlığında Çankırı Valiliği Birlik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, yatırımcı kurumların bölge müdürleri, il müdürleri ve daire amirleri katılım sağladı.
2023 yılı yatırım programında yer alan projelere ilişkin yılsonu esaslı değerlendirmenin yapıldığı toplantıda açılış konuşmasını Vali Mustafa Fırat Taşolar gerçekleştirdi. 2024 yılının sağlık ve başarı getirmesini, yatırımların Çankırı’ya maksimum fayda sağlaması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Taşolar, “Toplam proje sayısı 280, yıl içerisinde biten proje sayımız 70, devam eden 76, ihale aşamasında olan 43, henüz başlanmayan ve proje aşamasında olan 91 projemiz mevcut. Toplam proje tutarı 39.1 milyar Türk lirası, önceki yıllar harcaması 6.4 milyar Türk Lirası. 2024 yılı ödeneği 1.4 milyar Türk Lirası. Şu döneme kadar yapılan harcama 191,6 milyon Türk Lirasına tekabül ediyor.” dedi.
Yatırım programında yer alan projelerin genel olarak Çankırı’nın sosyo ekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici nitelikte olduğunu ve bu durumdan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Taşolar, “Bu 2023 yılı yatırım programını uygulanma sürecinde de devletimizin tasviye etmiş olduğu ödenekleri yerinde ve öngörülen sürede kullanılması için bütün arkadaşlarımızın gereken özveriyi gösterdiğini memnuniyetle müşahede ettik. Bundan dolayı hem teşekkürlerimizi ifade ediyoruz. Hem de bu performansın, iyi niyetin ve emeğin 2024 yılında da devam etmesini temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Yatırım programı ile ilgili Valilik tarafından esaslara ilişkin genelge yayınlandığını belirten Vali Taşolar, “2024 yılı yatırım programı 15 Ocak 2024 tarihinde yayınlanan Resmi Gazetede ortaya kondu. Fakat tabi yatırımlar Resmi Gazetede genel başlıklar halinde yer alıyor. Bununla birlikte bölge ve il kuruluşlarımızın kendi hazırlayacağı çalışma ve iş programlarından sonra ilimizin yatırım programı daha da net hale gelmiş olacak ki bununla ilgili olarak bütün müdürlüklerimizde gerekli hazırlıkları yaptığını hatta belli bir noktaya getirdiklerini de zaten biliyoruz. Konuyla ilgili olarak Valiliğimiz tarafından yayınlanan 2024/1 nolu genelgemiz de yatırımların uygulanması ve ilgili genel esasları zaten ortaya koyduk. Bu anlamda bu genelde doğrultusunda sizler tarafından gerekli hassasiyetin geçmiş yıllarda olduğu gibi gösterilmesi bizim için çok kıymetli. O anlamda hassasiyetinizi tekrar bütün yol arkadaşlarımızdan istirham ediyoruz. Yatırım programımızın 2024 yılı uygulamasının ilimiz açısından başarıyla geçmesini temenni ediyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
Toplantıya katılım sağlayan il ve bölge müdürlükleri tarafından yatırım ve projelere ilişkin bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi.
Uygulamaya ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı sorunlar ile çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantı da katılımcılar tarafından yöneltilen sorular ilgili müdürlük tarafından cevaplandırıldı. Toplantı kapsamında koordinasyonu gerektirecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Dilek ve temennilerin iletilmesinin ve istişarelerin ardından toplantı sona erdi.
Muhabir: Ünzüle Yeşil

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.