DOLAR %
EURO %
ALTIN
BIST %
BITCOIN %
Çankırı
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

53 okunma

MHP Kadın Kolları Hizmet Ofisi açıldı

ABONE OL
9 Mart 2021 11:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı Kadın Kolları Hizmet Ofisi açılışı geçtiğimiz Pazartesi günü 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Çankırı Belediye İş Merkezi 4. katta gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programında günün anla ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere MHP Çankırı İl Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz kürüye davet edildi.

Başkan Yılmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı Hizmet Ofisimizin açılışına hepiniz hoşgeldiniz.

Geçmişi çetin ve şerefli olan bir hareketin mensupları olarak. Milliyetçi Tük kadınlarımızı bu güçlü çatı altında birlik ve beraberlik için bir araya gelmeye ve evlatlarımızın geleceği ve ülkemizin refahı ve huzuru için kenetlenmeye çağırıyoruz. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin her zaman söylediği gibi ‘Kadınlar güçlensin, Türkiye büyüsün’ Çünkü kadın annedir, kadın eştir, kadın yuvadır, kadın insandır, ailenin temel direğidir, kadın toplumun aynası geleceğimizin ümit ateşidir. Bunların yanında kadın nezakettir, zarafettir, titizliktir, hoş görünün bizzatta kendisidir. ‘Yer yüzünde gördüğümüz herşey kadının eseridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Milliyetçi Hareketin zaferi Türk milletinin zaferidir. Çünkü temsil ettiğimiz fikir Türk Milliyetçiliği milli fikridir’ diyen Alparslan Türkeş’e ve ‘Kadın toplumun aynası geleceğimizin ümit ışığıdır’ diyen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye Türk kadınından bekledikleri gücü hep beraber gösterelim. Partimize duyulan güven her geçen gün artmakta ve üç hilal çatısı altında ülkemizin sorunlarına akılcı ve kalıcı çözümler bulmak için ortak akıl bulmak için hareket etmekteyiz. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. Gelin bu çatı altında birlik olalım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının canlarını feda ederek elde ettikleri bu vatana sahip çıkmak için biz kadınlar analar gelin bu çatı altında birlik olalım” dedi.

MHP Çankırı İl Kadın Kolları Başkanı Huriye Yılmaz’ın konuşmasının ardından kürsüye Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen davet edildi.

Belediye Başkanı Esen, “Evet aslında bugün bizlerden ziyade kadınlarımızın konuşacağı gün. Bu gün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Belediyemiz olarak başta Betül hanım, Belediye Meclis Üyesi Grup Başkanvekilimiz Özlem hanım, belediye personelimiz değerli protokolün henfendileri çeşitli katılımcılarla bir program yaptık. Bu günde sayın il başkanım ilçe başkanım sendika başkanlarımız sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları yöneticileri il teşkilatımız kadın kolları başkanımız ve hayattaki olmazsa olmazımız değerli hanfendiler kadın kollarımızın değerli üyeleri temsilcileri bu günde bu programda bu güzel günde yıllardır özlemini duyduğumuz. Kadın Kolları büromuzu açıyoruz inşallah. Bugün 8 Mart münasebetiyle bu anlamlı günde açtığımız büromuzun hayırlara vesile olmasını hayırlı hizmetlerde bulunmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. 4 Nisan  2019’da göreve geldiğimizden beri ve daha öncesinde ki teşkilat çalışmalarımızda kadınlarımızın bize verdiği gücü her zaman hissettik. Seçim atmosferinde seçimden sonraki idari kısımlarda teşkilatımızın yapılanmasında hizmetlerinde sürekli beraber olduk. Onların emeğini unutamayız. Bizim için ayrı bir yeri vardır. Biliyorsunuz Türkiye nüfusunun yarısı kadın yarısı erkek bu anlamda bu milletin geçmişten beri kadına verdiği değeri hiçbir toplum vermemiştir. Türk milleti devlet idaresinde kadını idareye ortak yapmıştır. Tanrı dağlarındaki tepelerin yüce ismine bir kadın ismi verilmiştir. Ulu Önder Atatürk medeniyet diye bahsedilen medeniyetin beşiği denilen sözde ülkelerin yapamadığı seçme ve seçilme hakkını tanımıştır. Bu milletin kadını erkeğine erkeğide kadınına sahip çıkmıştır. Şu bağlamda söylemek istediğim şunu itiraf edeyim.  Kadınların mensubiyet duygusu sorumluluğu bilinci hakikatten erkeklerden fazladır. Bunu her zaman söylemişimdir. Cenab-ı Allah’ın yarattığı en büyük varlık insan Cenab-ı Allah’tan sonrada en üretken doğurgan varlık bir anne bir kadındır. Bu vasıftan mıdır bilemiyorum ama biz erkeklere göre daha naif daha bilinçli daha sorumluluk duygusunu taşıyan varlıklardır. Bunun için iki üç gün önce yaşanan daha öncede belirtmiştim. Samsunda bir olay yaşandı. Ben ben bir erkek değil insan olarak dahi değerlendirmiyorum. Bunu ne bizim tüm toplumumuz ne insanlığın kabul edeceği bir durum değil. Bu anlamda bu günlere tesadüf etmesinden dolayı da hicap duyuyorum. Bu 8 Mart Kadınlar Günü’nde Kadın Kolları büromuzun açılması bizi ve teşkilatımızın özellikle kadın kollarımızı ben ziyadesiyle mutlu ettiğini düşünüyorum. Uzun bir süreden sonra böyle bir yere kavuştuk inşallah bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Biz bu mikrofonla bu sahnede sizlere hitap edebiliyorsak. Bu güne gelmede en büyük paylardan bir tanesi kadınlarımız ve kadın kollarımızdır. İnşallah yeni büromuzda daha hayırlı hizmetler etmeyi Cenab-ı Allah nasip eder. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Allah utandırmasın’ diye konuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in konuşmasının ardından MHP Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt kürsüye davet edildi.

Başkan Kurt, “Bugünle ilgili bizde dahil olmak üzere herkes güzel veciz sözler ifade ettiler. Gerek Türkiye genelinde gerek ulusal basında gerek bizim basınımızda ve başkanımızda başta olmak üzere çok güzel sözler ifade edildi. Hepsine teşekkür ediyoruz. Bizim il başkanı olarak bunların üzerine diyebileceğimiz böyle bir günde birlik beraberlik içerisinde dirlik düzenlik içerisinde hiçbir ayrım yapmadan salgının bu zor şartlarında beraber olduğumuz için bu arada bizi mahçup etmediğiniz için bu özel ve anlamlı günde hanımlarımızı kadınlarımızı yalız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Tarihimizle ilgili başkanımız çok güzel şeyler ifade ettiler. Bizde bunun üzerine söz söylemek isteriz. Ama birbirimizi mükerrer tekrar etmiş olmayalım. O anlamda hem bugünün önemine binaen hemde salgının şartlarına binaen sözümüzü kısa keserek. Hepinize teşekkür eder. Aynı, sevgi ve muhabbetlerimi sunarım” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.