DOLAR 32,3020 0.22%
EURO 34,9995 0.26%
ALTIN 2.421,550,02
BIST 10.479,16-1,86%
BITCOIN 2194647-0.9626%
Çankırı
16°

HAFİF YAĞMUR

12:48

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Orta ilçesi Özlü Köyüne Kültür Merkezi yapımı müjdesi
96 okunma

Orta ilçesi Özlü Köyüne Kültür Merkezi yapımı müjdesi

ABONE OL
15 Aralık 2023 15:38
Orta ilçesi Özlü Köyüne Kültür Merkezi yapımı müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı İl Genel Meclisi 2023 yılı Haziran ayı toplantısının beşinci birleşimi gerçekleştirildi.
İl Özel İdaresi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mustafa Çıbık başkanlık yaptı.
Yapılan toplantıda gündem maddesi olan “ Orta İlçesi Özlü Köyünde mülkiyeti İl özel idaresine ait olan 116 ada 36 parselde kayıtlı, 551,97 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz üzerine Kültür Merkezi yapılması kaydıyla Özlü Köy Tüzel Kişili adına tahsis edilmesi konusunda incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonuna ait rapor” üzerinde görüşme yapıldı. Sunulan rapora göre incelemeyi yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından verilen karar ise “Orta İlçesi Özlü Köyü 116 ada 36 parselde kayıtlı 551,97 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmaz, Kültür Merkezi yapılması amacıyla Özlü Köy Tüzel Kişiliği adına tahsis edilmesine, Tahsis edilen taşınmazın Kültür Merkezi yapılması ve bu amaçla kullanılması şarttır. Taşınmaz, tahsis amacı dışında kullanıldığında tahsis hükümleri geçersiz hale gelecektir. Kültür Merkezinin proje, inşaat ve işletme süreçleri Özlü Köy Tüzel Kişiliği tarafından yürütülecektir. İnşaatın teknik koşullara uygun ve yasal mevzuatlara göre yapılması gerekmektedir. Özlü Köy Tüzel Kişiliği, Kültür Merkezi’nin işletme, bakım ve onarım sorumluluğunu üstlenecektir. Gerekli tadilat ve iyileştirmelerin zamanında ve düzenli olarak yapılması sağlanacaktır. İlimiz Orta İlçesi Özlü köyünde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait 116 ada 36 parselde kayıtlı 551,97 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın Kültür Merkezi yapılması kaydıyla ve yukarıda bahsedilen hükümlere uyulması şartıyla Özlü köy tüzel kişiliği adına tahsis edilmesi” kararı verilmiştir.
Düzenlenen toplantıda gündem maddesine ek olarak meclis tarafından yapılan değerlendirmeye alınan bir diğer madde hakkında ise “Çankırı Eldivan ilçesi Alva köyü 101 ada 70 ve 71 parsellerde Masfen İnşaat Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adına kayıtlı taşınmazlar üzerine Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesisi Alanı (Güneş Enerji Santrali) kurma amaçlı hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve bu konuda hazırlanan teknik raporun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ve İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi” kararı alınmıştır.
Mecliste alınan bir diğer karar ise; “Çankırı genelinde İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Eldivan ilçesinde yapılan Sağlık Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Çevre ve Sağlık Komisyonuna havalesi” şeklindedir.
Çankırı İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçelerinden Eldivan ilçesinde yapılan çalışmalar ve ödeneklerin incelenerek meclise bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi kararı ve İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Eldivan ilçesinde yapılan Milli Eğitim Yatırımları ve ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havalesi kararı mecliste değerlendirme yapılan diğer konuları oluşturmakta.
Gündem kapsamında değerlendirilmeye alınan bir diğer konuda ise “ İl Özel İdaresi bütçesinden ve Genel İdareden ayrılan ödenekler ile Eldivan ilçesinde yapılan Tarım ve Hayvancılık ilgili yatırımları ile ihtiyaçların yerinde tespit edilerek meclisimize bilgi verilmesi konusunun incelenip değerlendirilmek üzere; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16. maddesi ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 20. maddesi gereğince; Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonuna havalesi” kararı meclis tarafından alınmıştır.
Gündemin son maddesi olan bir sonraki Meclis Toplantı günü ise alınan karar ile 03.07.2023 Pazartesi günü Saat:10.30’da mutat toplantı yeri olan İl Özel İdaresi hizmet binasının 3. katında bulunan İl Genel Meclis toplantı salonu olarak belirlenmiştir.
Muhabir: Ünzüle Yeşil

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.