DOLAR 31,1061 0.2%
EURO 33,6923 0.17%
ALTIN 2.033,180,04
BIST %
BITCOIN 16066661,14%
Çankırı

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

67 okunma

Harmanda, “Amacımız Çankırı’yı tanıtmak”

ABONE OL
6 Haziran 2019 18:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çankırı?da Yeni Gün

Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu e-TWİNNİNG projesi kapsamında bir sergi düzenledi.

Sergi Çankırı Karatekin Parkında yapıldı. Serginin Çankırı öğrencilere ve diğer illere tanıtmak olduğunu söyleyen Çankırı Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu Müdürü Munise Harmanda, proje hakkında bir açıklama yaptı açıklamada Harmanda,

“Projemizin ismi “Küçük Gözlerden Büyük Şehirler” biz  e-TWİNNİNG projesinde katılırken amacımız çankırı’yı ülkemiz içindeki diğer illeri ve ülkemiz dışındaki ortaklarımız olan ülkemizdeki ülkelerdeki çocuklara çankırı ilimizi tanıtmaktan bunu velilerimize paylaştık verilerimiz çocuk biz çocuklarımızla beraber öğrencilerimize beraber çankırı’nın tarihi kültürel mesire yerleri bütün güzelliklerini kestiler ve fotoğraflı anladılar biz bunları fotoğraflarını şu an Çankırı halkına sergiliyoruz.

Bunları  e-TWİNNİNG portalına yüklediğimizde proje ortaklarımızdan olan, diğer okullar Çankırı ilini çocukların tanıtacaklar ve bu sayede ve bu sayede bizim ülkemizde proje ortağı olan diğer illerdeki Tarihi, Kültürü diğerleri tanıyacaklar”dedi ve ekleyerek,

“Amacımız Çankırı’yı tanıtmak” dedi.

e-Twinning Nedir? e-Twinning Hakkında Bilgi

eTwinning, Avrupa?daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.

İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa?daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

eTwinning Portalı (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanıdır. Yirmi sekiz dilde mevcut olan eTwinning Portalının bugün yaklaşık olarak 573.000’den fazla öğretmen üyesi bulunmaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve eTwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.

2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir.

Ülkemiz eTwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 52.000’den fazla okuldan, 129.000’den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 23.000’den fazla projeye katılmışlardır. eTwinning Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu’nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir ve son süreçte 2021 yılına kadar sürdürülecektir.

* Sayılar, Mayıs 2018 istatistiklerine göredir

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.